Kliknij aby umówić wizytę 790-830-860

Scaling i piaskowanie

Co to jest scaling?

Scaling jest to zabieg usuwania kamienia nazębnego. Wykonuje się go przy pomocy urządzeń ultradźwiękowych, które oczyścić mogą nawet najbardziej niedostępne zakamarki. Zabieg scalingu to niezbędny wstęp do dalszego leczenia, wspomagający długotrwałe efekty lecznicze i zdrowie zębów, dziąseł oraz CAŁEGO ORGANIZMU.
Często uzupełnieniem scalingu jest usuwanie osadów za pomocą piaskowania. Po oczyszczeniu, zęby się poleruje za pomocą specjalnych past polerskich.

Pacjenci chorujący na cukrzycę, po zawale lub operacji wszczepienia rozrusznika serca lub by-passów powinni bezwzględnie poinformować o tym lekarza, gdyż konieczne jest wówczas prowadzenie zabiegu w osłonie antybiotyikowej. Wystarczające jest przyjęcie jednej dawki antybiotyku na godzinę przed zabiegiem.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zabiegiem usuwającym osady za pomocą specjalnego piasku pod ciśnieniem. Sam zabieg, choć czasem bywa nieprzyjemny z powodu unoszących się w powietrzu drobinek piasku, jest bezbolesny.

Po zabiegu scalingu i piaskowania powinno się przeprowadzić lakierowanie (fluoryzację) zębów w celu remineralizacji szkliwa pokrytego dotychczas złogami i złagodzenia nadwrażliwości pozabiegowej.

Michał Trochimiuk Lekarz stomatolog Warszawa, Otwock, Biała Podlaska

Michał Trochimiuk Lekarz stomatolog, Warszawa, Wesoła, Biała Podlaska

Kliknij aby umówić wizytę 790-830-860